Wydarzenia

9. FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER

30 września rozpocznie się 9. Festiwal Kultury Bez Barier.  Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę przybliżającą postać patronki – dwukrotnej noblistki i najsłynniejszej na świecie Polki. Zapraszamy do zwiedzenia muzeum z audiodeskrypcją
i obejrzenia online filmów z tłumaczeniem na polski język migowy.

25.09.2021

9. Festiwal Kultury Bez Barier

Cykl „Paryż Marii Skłodowskiej-Curie. Le Paris de Marie” składa się 11. odcinków, w których Elisabeth Duda, znana z roli noblistki w dokumencie Krzysztofa Rogulskiego „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”, prezentuje różne miejsca Francji związane z uczoną. Spacer jest jednocześnie podręcznym kursem języka francuskiego, podczas którego polsko-francuska aktorka uczy poprawnej wymowy. Cykl został nagrodzony w XV. edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” w kategorii „Najlepszy projekt otwarty”. Kolejne odcinki będziemy udostępniać codziennie, od godz. 8 rano, w naszych mediach społecznościowych, na profilu You Tube oraz na stronie www.fkbb.pl.  

2 i 9 października o godz.14. zapraszamy do udziału w oprowadzaniu po wystawie stałej Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie przy ul. Freta 16 z audiodeskrypcją. Aby wziąć udział w zwiedzaniu trzeba wcześniej dokonać rezerwacji na stronie: www.fkbb.pl.

Tegoroczny Festiwal Kultury Bez Barier odbędzie się pod hasłem „MOŻESZ być blisko” … kultury i potrwa do 10 października. Program tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 miast Polski. W ciągu 11 dni odbędą się m.in. koncerty, spektakle, wystawy czy warsztaty dostępne dla osób z niepełnosprawnościami – łącznie 192 wydarzenia. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie jest partnerem FKBB trzeci raz.